Hudba bez hranic, z.s.

Hudba bez hranic, z.s.

Čeština / English

Archiv akcí

pátek 24. 11. 2023 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Orbis trio. Klavírní trio - Petra Brabcová (housle), Petr Malíšek (violoncello), Stanislav Gallin (klavír).

pátek 22. 9. 2023 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Fagotové kvarteto Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Fagotisté Václav Fürbach, Štěpán Rimský, Petr Němeček a Jaroslav Jedlička, členové FOK, se představí s pestrým programem v basovém klíči.

pátek 30. 6. 2023 v 19.00 hodin, velký sál Muzea v zámku

Karolína Janů (zpěv), Jiří Sejkora (hoboj), Ondřej Valenta (cembalo). Barokní skladby v podání sopranistky Karolíny Janů za doprovodu hoboje a cembala v nádherném prostředí zámku Horažďovice.

pátek 12. 5. 2023 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Nikol Bóková (klavír). Klavírní recitál jazzové klavíristky a skladatelky Nikol Bókové, držitelky ceny Anděl za rok 2022, představí jak hudbu klasickou, tak hudbu jazzovou.

pátek 14. 4. 2023 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Miriam Magdalena Haniková (housle), Johanna Haniková (klavír). Recitál jedné z nejúspěšnějších houslistek mladé generace Miriam Magdaleny Hanikové za doprovodu neméně úspěšné klavíristky Johanny Hanikové představí skvosty houslové literatury.

sobota 11. 3. 2023 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Ševčíkova akademie. Koncert lektorů a absolventů letní Ševčíkovy akademie ke 171. výročí narození Otakara Ševčíka.

pátek 14. 10. 2022 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Klavírní dvojrecitál. Klavírní dvojrecitál Tomáše Hostýnka a Petra Nováka se skladbami Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Frederika Chopina. Tomáš Hostýnek - klavír, Petr Novák - klavír.

pátek 16. 9. 2022 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Vilém Veverka trio. Vynikající český hobojista Vilém Veverka se tentokrát představí publiku společně se svými kolegy v rámci cross-over koncertního programu, respektive koncertního večeru, zahrnujícího klasické komorní skladby i jazzové standardy v úpravě klavíristy M. Hyblera. Vilém Veverka - hoboj, Ondřej Štajnochr - kontrabas, Martin Hybler - klavír.

pátek 1. 7. 2022 v 19.00 hodin, velký sál Muzea v zámku

Komorní soubor H. Knauerové. Komorní projekt sólo-flétnistky Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Hany Knauerové ve spolupráci s předními českými interprety ve skladbách od období baroka po hudbu 20. století. Hana Knauerová - flétna, Roman Patočka - housle, Petra Malíšková - violoncello, Monika Knoblochová - cemballo.

pátek 27. 5. 2022 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Roman Janál - baryton, Karel Košárek - klavír. Koncertní projekt barytonisty Romana Janála a klavíristy Karla Košárka u příležitosti vydání nového CD Slovenská lidová poezie v písních skladatelů Bohuslava Martinů a Mikuláše Schneidera Trnavského.

pátek 8. 4. 2022 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Quarteto Harmonico. Druhý slavnostní koncert u příležitosti 170. výročí narození horažďovického rodáka Otakara Ševčíka se uskuteční za přítomnosti současných nejúspěšnějších absolventek Hudební fakulty pražské AMU. Ludmila Waldmann Pavlová - housle, Miriam Haniková - housle, Anežka Jiráčková - viola, Dora Hájková - violoncello.

pondělí 21. 3. 2022 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Ševčíkova akademie. Slavnostní koncert ke 170. výročí narození houslisty a pedagoga Otakara Ševčíka. Jan Fišer - housle, Eliška Kukalová - housle, Matteo Hager - housle, Boha Moon - housle, Tomáš Jamník - violoncello, Vilém Vlček - violoncello.

pátek 12. 11. 2021 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Brasstet, žesťové kvinteto. Žesťový soubor mladé generace je čerstvým držitelem 1. ceny z mezinárodní žesťové soutěže z jihokorejského ostrova Jeju.

pátek, 15. 10. 2021 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Prof. Ivan Klánský, klavír. Prague Philharmonia Wind Quintet. Vzácný host, klavírista prof. Ivan Klánský se v rámci podzimní řady koncertů představí společně s dechovým kvintetem PKF (Prague Philharmonia Wind Quintet) s repertoárem, který společně natočili v roce 2020 a vydávají v roce letošním na společném CD.

pátek 24. 9. 2021 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Opera, opereta, muzikál. Nejznámější árie z oblasti opery, operety a muzikálu v podání Jany Belušové a Michala Bragagnola za klavírního doprovodu Kristýny Brachtlové.

pátek 2. 7. 2021 v 19.00 hodin, velký sál Muzea v zámku

Trio Českého rozhlasu. Lukáš Pavlíček (hoboj), Lukáš Dittrich (klarinet) a Libor Soukal (fagot) společně s hercem Svatoplukem Schullerem.

pátek 9. 10. 2020 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Klavírní kvarteto. Klavírní kvarteto zastoupené předními českými interprety - sólisty a pedagogy, přednese vrcholná díla pro toto seskupení z pera R. Schumanna a A. Dvořáka. M. Bačová (housle), K. Untermüller (viola), H. Baboráková (violoncello), T. Fialová (klavír).

pátek 25. 9. 2020 v 19.00 hodin, velký sál Muzea v zámku

Duo Jiří Sycha, Filip Dvořák a jejich přátelé. Barokní komorní ansámbl.

pátek 28. 8. 2020 v 19.00 hodin, velký sál Muzea v zámku

Gabriela Vermelho a GaRe. Autorská tvorba obsahující lidové, taneční a jazzové prvky v podání zpěvačky a performerky Gabriely Vermelho za doprovodu skupiny GaRe.

pátek 3. 7. 2020 v 19.00 hodin, velký sál Muzea v zámku

Duo Bohémo - Matouš Pěruška, housle & Kristina Vocetková, violoncello. Absolventi pražské AMU získali v Rakousku v roce 2015 cenu Z. Kodályho, o půl roku později se stali absolutními vítězi mezinárodní soutěže ve Vidnavě. Jsou taktéž nositeli ceny Bohuslava Martinů. Video nahrávky zde.

pátek 22. 11. 2019 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Ensemble Frizzante a Vanda Hybnerová. Poezie ve vokální hudbě. Vokální kvintet Ensemble Frizzante má za cíl objevovat zapomenuté skladby a nevšední propojení lidského hlasu s hudebním. Zazní skladby anglické renesance, lichtenštejnské současnosti, francouzské duchovní moderny či šansony, básně anglických renesančních básníků (Donn a Shakespeare) i moderních autorů (například Reynek, Rilke nebo Prévert). Kvintet vznikl v roce 2015 jako soubor profesionálních zpěváků z předních brněnských sborů (Sbor opery Národního divadla v Brně, Český filharmonický sbor Brno a další). Program doprovodí umělecký přednes Vandy Hybnerové.

pátek 18. 10. 2019 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

PhilHarmonia Octet. U příležitosti říjnových oslav vzniku samostatného československého státu (28.10.) se v rámci Ševčíkových hudebních večerů představí renomovaný dechový ansámbl PhilHarmonia Octet. Soubor, který byl založen v roce 2007 z iniciativy hobojisty Viléma Veverky a fagotisty Václava Vonáška (rodák z Blatné) přednese nádhernou Serenádu d moll pro dechy, violoncello a kontrabas Antonína Dvořáka a úpravu jedné z nejznámějších skladeb symfonického repertoáru, "Obrázky z výstavy" Modesta Petroviče Musorgského.

pátek 13. 9. 2019 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Trio Kalliopé (klavírní trio), Gabriela Pechmannová (soprán). Vzpomínkový večer věnovaný iniciátorce a zakladatelce Ševčíkových hudebních večerů, paní Jitce Kutišové, je zároveň slavnostním večerem u příležitosti 10. výročí komorních koncertů "Ševčíkových hudebních večerů" pořádaných zapsaným spolkem Hudba bez hranic ve spolupráci s Městem Horažďovice.

pátek 5. 7. 2019 v 19.00 hodin, velký sál Muzea v zámku

"Impressions". Vilém Veverka (hoboj), Kateřina Englichová (harfa). Přední český hobojista Vilém Veverka a vynikající harfistka Kateřina Englichová se představí posluchačům ve společném projektu "Impressions" zahrnujícím skladby významných nejenom francouzských skladatelů.

pátek 10. 5. 2019 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Houslový koncert. Milan Al-Ashhab (housle), Adam Skoumal (klavír). Na koncertě se představí Milan Al-Ashhab, jeden z nejúspěšnějších houslistů mladé generace, vítěz prestižní mezinárodní houslové soutěže Fritze Kreislera ve Vídni 2018 a taktéž vítěz New York Concert Artists and Associates Worldwide Debut Audition 2018. Koncert je symbolicky věnován památce Otakara Ševčíka, horažďovického rodáka, u příležitosti 85. výročí úmrtí tohoto českého houslisty a především významného pedagoga. Společně s Milanem Al-Ashhabem se na koncertě představí skladatel a klavírista Adam Skoumala ve skladbách M. Ravela, F. Waxmana, A. Skoumala, H. W. Ernsta, N. Milsteina a O. Ševčíka.

pátek 26. 4. 2019 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Prague Cello Quartet. Čtveřice mladých cellistů přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů. Jejich cílem je bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou.

pátek 19. 10. 2018 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Zahrada srdce. Hudebně-literární kompozice ke 100. výročí vzniku Československé republiky. V pořadu vystoupí mužské pěvecké okteto Danubius Octet Singers z Bratislavy s dirigentem Danielem Simandlem, herečka Božídara Turzonovová.

pátek 25. 5. 2018 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Pavel Zemen - klavírní recitál. Mimořádně talentovaný mladý klavírista studuje brněnskou JAMU. Držitel řady uměleckých cen, z nichž jmenujme alespoň 1. cenu v soutěži Nadace Bohuslava Martinů, jejíž součástí byla příležitost ke koncertování v rámci festivalu Pražské jaro 2013. Publikum miluje jeho přirozený projev, vynikající techniku hry a atraktivní výběr repertoáru.

pátek 8. 12. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Písňový večer. Gabriela Pechmannová – soprán, Daniel Wiesner – klavír. Přeložený koncert z 6. 10. Na přání publika zařazujeme koncert vynikající české sopranistky věnovaný tentokrát klasické písni. Klavírní spolupráci zajišťuje jeden z nejlepších českých korepetitorů. Zpěvačka v Horažďovicích vystoupila naposledy na podzim roku 2012 v programu s dětským pěveckým sborem Kvítek při ZŠ Komenského Horažďovice.

pátek 17. 11. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

České saxofonové kvarteto. Jazzový večer se čtyřmi saxofony pod vedením Romana Fojtíčka.

sobota 16. 9. 2017

Radek Žitný. Klarinetista a saxofonista ze Štěkně, tradiční účast v každém ročníku festivalu, program v jednání.

sobota 9. 9. 2017

Trio Trifoglio. Jana Kopicová (hoboj) – Jana Černohouzová (klarinet) – Jan Hudeček (fagot). Trio Trifoglio (Trojlístek) se umístilo v soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě na 1. místě a obdrželo titul laureáta a absolutního vítěze celé soutěže. Trio spolupracuje s výjimečným fagotistou Janem Hudečkem, který patří mezi nejžádanější interprety mladé generace.

pátek 25. 8. 2017 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea

TrubaDůry, aneb od spodka i shůry (Zámecké hudební léto). A kdo že jsou TrubaDůry? Ženské, co maj‘ dary shůry. Občas hebké jako můry, občas ostré jako břitvy, umí karty vykládat, příběhy z nich poskládat. Renesanční koláž plná hudby, humoru a poetiky… na lidově historickou notu hrají, veliké básníky citují, příběhy středověké, milostné a všelijaké lidové vyprávějí členové nezávislé skupiny PNUtí.

sobota 22. 7. 2017

Klavírní recitál. Pavel Zemen. Z mnoha ocenění jmenujme: cenu z Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro 2013, 1. cenu v mezinárodní soutěži “Notes in Harmony” v italské Bertině a 1. cenu a titul absolutního vítěze v mezinárodní soutěži “Young Academy Award” v Římě. Studuje AMU v Brně.

pátek 21. 7. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

České trio: Milan Langer – klavír, Dana Vlachová – housle, Miroslav Petráš – violoncello. Pořad ke jmeninám města Horažďovice. Soubor špičkových kvalit je dnes znám po celém světě jako představitel slavné umělecké tradice české komorní interpretace, jejíž historie vede až k devadesátým létům devatenáctého století, kdy vzniklo první klavírní trio tohoto jména. Jeho bohatá koncertní činnost zahrnuje ročně desítky koncertů doma i v zahraničí.

sobota 15. 7. 2017

Duo du Rêve. Jana Jarkovská (flétna) - Bohumír Stehlík (klavír). Držitelé četných soutěžních cen. Název Duo du Rêve (Duo snů) si interpreti vybrali podle nadšeného výroku jednoho z porotců. Sami mladí umělci o sobě říkají: „Svými koncerty se snažíme přinášet posluchačům klasickou hudbu na nejvyšší interpretační úrovni. Přejeme si však, abychom oslovovali nejen jejich uši, ale i srdce.“

sobota 8. 7. 2017

Radek Žitný. Klarinetista a saxofonista ze Štěkně, tradiční účast v každém ročníku festivalu, program v jednání.

pátek 30. 6. 2017 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea

Jan Matěj Rak: Ježkovy vwoči (Zámecké hudební léto). Pocta českému skladateli Jaroslavu Ježkovi v pořadu známého písničkáře s kytarou.

sobota 3. 6. 2017

Smyčcové duo. Matouš Pěruška (housle) - Kristina Vocetková (cello). V roce 2015 získali cenu Bohuslava Martinů a cenu Zoltána Kodályho, dále se stali absolutními vítězi v soutěži komorní hudby Karla Ditterse z Dittersdorfu.

pátek 12. 5. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Houslový koncert. Roman Patočka – housle, Martin Kasík – klavír. Pořad k připomenutí 165. výročí narození profesora Otakara Ševčíka, horažďovického rodáka. Umělci špičkové kvality – vítěz a laureát soutěže Pražského jara s vítězem klavírního oddílu soutěže Young Concert Artists New York.

pátek 7. 4. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Karel Dohnal v pořadu Karlheinz Stockhausen: Harlekin. Komediální představení, při kterém se smějí a dojímají se nejen dospělí, ale i děti. Interpret hraje na klarinet, tancuje a předvádí pantomimu. Program je velice náročný, takže ho uvádí jen několik umělců na světě. Se zasvěceným úvodním slovem Karla Dohnala.

pátek 18. 11. 2016 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Smíšený pěvecký sbor Martinů Voices. Vystoupení dvanáctičlenného komorního sboru pod vedením sbormistra Lukáše Vasilka. Soubor byl založen v roce 2010 s ambicí interpretovat sborovou tvorbu na nejvyšší umělecké úrovni. Všichni jeho členové jsou profesionálové, kteří získali vzdělání na konzervatořích a v hudebních akademiích, navzdory svému mládí mají bohaté zkušenosti z praxe.

pátek 7. 10. 2016 v 19.00, hodin secesní sál hotelu Prácheň

Zeiher Quartett. Mezinárodní komorní soubor v obsazení: Alexander Zeiher – 1. housle, Tomáš Hájek – 2. housle, Makoto Sudo – viola, Lukáš Pospíšil - violoncello. Založením komorního souboru Zeiher Quartett si členové Philharmonisches Orchester Würzburg a PKF-Prague Philharmonia vytvořili prostor - vedle lásky k symfonické a operní tvorbě - k interpretaci komorní hudby. Zkušenosti členů kvarteta jsou úspěšným základem společné tvorby mladého souboru. Vedle bohatého vlastního repertoáru se kvarteto zaměřuje na spolupráci s interprety z celého světa.

sobota 1.10.2016

Radek Žitný – závěrečný koncert jubilejního 10. ročníku festivalu Hudební léto ve Štěkni. Příběh saxofonu. Radek Žitný – saxofon, Andrea Procházková – klavír. Na programu: J. S. Bach, D. Milhaud, E. Schulhoff, J. Francaix.

sobota 3.9.2016

Dobře naladěný klavír Petra Nováka. Program plzeňského klavíristy klade důraz na posluchačsky atraktivní program, který nás provede staletími – od Jazz Tonic č. 3 J. Makholma přes příjemné skladby mladého skladatele Tomáše Karpíška (1991), filmovou hudbu z filmu Dangerous Moonlight až k virtuózní jazzové Rapsodii v modrém G. Gershwina.

sobota 27.8.2016

Musica dolce vita: 10 let s vámi. Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna, Zbyňka Šolcová - harfa. Galakoncert k 10. výročí od založení souboru. Zazní při něm u posluchačů nejoblíbenější skladby z desetiletého působení tria na hudební scéně.

pátek 26. 8. 2016 v 19.00 hodin, v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea v zámku

Poetická zastavení (Zámecké hudební léto). Komorní soubor Musica dolce vita ( Daniela Demuth – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna, Zbyňka Šolcová – harfa) představí hudbu s G. F. Händela, A. Vivaldiho, W. A. Mozarta, C. Debussyho, M. Ravela a dalších autorů citlivě spojenou s něžnou milostnou poezií harfistky Zbyňky Šolcové.

sobota 13. 8. 2016

Putování s císařem Karlem IV. Koncert k připomínce výročí 700 let od narození českého panovníka evropského významu s Gabrielou Pechmannovou (soprán) a Danielem Wiesnerem (klavír). Program s vyprávěním o princi po matce z rodu Přemyslovců, který se stal českým králem a císařem Svaté říše římské. Hudební obrázky z míst Evropy, kterými vedly panovníka jeho diplomatické zájmy.

pátek 22. 7. 2016 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Escualo kvintet a Gabriela Vermelho (koncert ke Jmeninám města Horažďovice). Nahlédněme společně do životního stylu zvaného „argentinské tango“. Umělci vystoupí v tradičním nástrojovém obsazení včetně speciální harmoniky bandoneon, kvintet pracuje pod vedením Jakuba Jedlinského společně s mistrovským tanečním párem a se zpěvačkou Gabrielou Vermelho (držitelka ceny Alfréda Radoka). Koncert se koná pod záštitou Velvyslanectví Argentinské republiky v ČR.

sobota 16. 7. 2016

Houslový koncert Martina Kosa, klavírní spolupráce Štěpán Kos. Klasický koncertní program ozdobený díly G. Pugnaniho, F. Kreislera, H. Bibera, J. Haydna a dalších vynikajících skladatelů.

sobota 2. 7. 2016

Jan Matěj Rak: Ježkovy vwoči. Koncertní hold životu a dílu skladatele Jaroslava Ježka. V jedinečných kytarových úpravách Jana-Matěje Raka zazní virtuosní Ježkův Bugatti-step, slavné i méně známé foxtroty a blues i množství informací o legendárním skladateli, jeho životě a době.

pátek 1. 7. 2016 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea v zámku

Doteky strun a kouzla měchu: FLOS FLORUM (Zámecké hudební léto). Jindřich Macek – loutna, Jitka Baštová – akordeon, Alfred Strejček – umělecký přednes. Pořad k výročí 700 let od narození „Otce vlasti“ Karla IV. se skladbami z Rukopisu vyšebrodského a dalších rukopisů z počátku 15. století, výběr z Jistebnického kancionálu, renesanční písně Johna Dowlanda, kompozice D. Scarlattiho a dalších autorů. Netradiční spojení dvou nástrojů s ojedinělou zvukovou kombinací představuje upravené skladby tak, aby vynikly přednosti obou nástrojů, jejich jemnost a schopnost navodit určitý pocit, vykreslit zvukomalbu. Gotická hudba je tu podána v moderním pojetí, v netypickém souznění koncertního akordeonu a loutny. Sólové kompozice jsou vybrány tak, aby zachovaly historický rámec pořadu. Projekt je provázen slovem přibližujícím posluchačům dobu života velkého českého panovníka.

neděle 26. 6. 2016

Radek Žitný – zahajovací koncert jubilejního 10. ročníku festivalu Hudební léto ve Štěkni. Carl Maria von Weber (1786 - 1826) a jeho výročí: koncert klarinetových skladeb k dvojitému výročí mimořádného skladatele. Radek Žitný – klarinet, Kristina Stepasjuková – klavír.

pátek 20. 5. 2016 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Karel Dohnal (klarinet) a Smyčcové trio členů České filharmonie (Magdalena Mašlaňová - housle, Pavel Ciprys – viola, Ivan Vokáč – violoncello). Málo slýchané obsazení komornío souboru a špičkově provedené skladby K. Stamitze, B. H. Crussela, O. Respighiho, G. Conessona a R. Kokaie.

pátek 8. 4. 2016 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Houslový recitál Martina Kosa, klavírní spolupráce Štěpán Kos. Západočeští rodáci, sourozenci Kosovi, patří k interpretační špičce v ČR. Jejich vystoupení je připomenutím profesora Otakara Ševčíka, slavného horažďovického rodáka, tvůrce ve světě uznávané a stále užívané moderní výukové metody hry na housle.

pátek 27. 11. 2015 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Radek Baborák v triu Jadin. Hornista Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti mezinárodní hudební scény. Pravidelně sólově koncertuje s celou řadou světových orchestrů. Obsazení tria Jadin: Radek Baborák - lesní roh, Hana Baboráková – violoncello, Andrea Vavrušková – piano.

sobota 4.10. 2015

Radek Žitný v klarinetovém triu posluchačů HAMU Praha. Tradiční závěrečný koncert Hudebního léta ve Štěkni 2015 za účasti rodáka Radka Žitného a jeho hostů.

pátek 2. 10. 2015 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Kalliope Trio Prague. Klasické klavírní trio, o kterém naši západní sousedi napsali: „Nová vycházející hvězda na hudebním nebi…můžete říci, že jste byli u toho." (Veit Feger - Schwäbische Zeitung) Obsazení: Alena Kohoutová - klavír, Markéta Vokáčová - housle, Jan Zemen - violoncello. Debut při festivalu Pražské jaro 2014, 1. cena Mezinárodní soutěž Bohuslava Martinů v oboru klavírní trio 2014, 2. místo v mezinárodní soutěži komorní hudby Antonína Dvořáka 2014, 3. cena z Mezinárodní soutěže komorní hudby Johannesa Brahmse Gdansk 2015.

sobota 5. 9. 2015

Kytarový recitál Martina Škubala. Kytarový recitál Martina Škubala – klasická kytara v koncertu vynikajícího mladého umělce z Plzně - v současné době studuje ve Vídni. Na zámek do Štěkně se vrací po čtyřech letech.

sobota 29. 8. 2015

Swingový večer se saxofonovou třídou Vladimíra Kratochvíla. Vladimír Kratochvíl působil 21 let v Německu, nyní je učitelem hudby v ZUŠ v Sušici. Program koncertu tvoří swingové melodie dnes již klasických autorů (J. Garland, G. Miller, B. Howard, G. Gershwin a mnoho dalších). Účinkují: Marie Houšková (zpěv), Lucie Ptáčková (altsaxofon), Štěpán Potužák (altsaxofon, tenorsaxofon) a kapela Tricken Brudrs (D. Čámský – bicí, J. Pelech – kontrabas, J. Zdeněk – piano). Koncert uvede Vladimír Kratochvíl.

pátek 21. 8. 2015 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea v zámku

Swingový večer se saxofonovou třídou Vladimíra Kratochvíla. (Zámecké hudební léto) Vladimír Kratochvíl působil 21 let v Německu, nyní je učitelem hudby v ZUŠ v Sušici. Program koncertu tvoří swingové melodie dnes již klasických autorů (J. Garland, G. Miller, B. Howard, G. Gershwin a mnoho dalších). Účinkují: Marie Houšková (zpěv), Lucie Ptáčková (altsaxofon), Štěpán Potužák (altsaxofon, tenorsaxofon) a kapela Tricken Brudrs (D. Čámský – bicí, J. Pelech – kontrabas, J. Zdeněk – piano). Koncert uvede Vladimír Kratochvíl.

sobota 25. 7. 2015

Jazzový večer s Alenou Průchovou a jejími přáteli.

pátek 24. 7. 2015 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

IVA BITTOVÁ a trio Bardolino vedené houslistou Pavlem Fischerem. Známá houslistka žije v současné době v USA, koncert je jedním z mála vystoupení Ivy Bittové pořádaných v rámci koncertní šňůry po České republice. Můžeme se těšit na houslovou improvizaci, autorskou tvorbu Ivy Bittové a Pavla Fischera, židovskou hudbu klezmer a sefardské písně, v závěru koncertu Slovenské písně – vlastní aranžmá lidových písní ze Slovenska.

pátek 3. 7. 2015 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea v zámku

Jazz-folkový kvartet Markéty Zdeňkové. (Zámecké hudební léto) Mladá zpěvačka a kytaristka Markéta Zdeňková, studentka VOŠ J. Ježka, má ve svém repertoáru převážně vlastní folk-jazzové písně postavené na osobitých lyrických textech. Velkou inspirací v počátcích tvorby jí byla Zuzana Navarová. Vystupuje v doprovodu známého pianisty Zdeňka Zdeňka (Naima, Hana Hegerová, Vlasta Průchová a další), houslisty Marka Ference a baskytaristy Václava Maška.

sobota 27. 6. 2015

Doteky strun a kouzla měchu. Pořad je již na první pohled zcela výjimečný, chce posluchačům představit upravené kompozice pro netradiční duo - ojedinělou zvukovou kombinaci aerofonu (kde zvuk vzniká chvěním vzduchového sloupce) a historického nástroje, a tím publiku přinést nové myšlenky i barevné hudební nápady. Skladby jsou vybrány tak, aby vynikly přednosti obou nástrojů, jejich jemnost, pestrost a schopnost navodit určitý pocit. Vhodně volená akordeonová a loutnová sóla navíc představí oba nástroje v různých stylech a žánrech. V pořadu zazní skladby H. Newsidlera, J. Dowlanda, D. G. Speera, D. Scarlattiho, C. Debussyho, J. Iberta, E. Wernera, G. Klucevseka a R. Turovského. Účinkují: Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek – loutna.

sobota 14. 6. 2015

Radek Žitný s posluchači HAMU Praha. Sezonu koncertů ve Štěkni tradičně zahajuje rodák Radek Žitný se svými pražskými přáteli.

pátek 8. 5. 2015 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Galantní doteky sladké Francie. Zpěvy staré Francie a koncerty pro cembalo, flétnu a violoncello. Francouzská hudba barokního skladatele J. P. Rameaua a poezie 17. století. Dnes již legendární Miroslav Kovářík – recitace, Robert Heger – flétna, Jiří Hošek - violoncello, Hana Kimelová – cembalo.

pátek 10. 4. 2015 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Dechové kvinteto Pražské komorní filharmonie. Komorní soubor Pražské komorní filharmonie, vynikajícího orchestru mladých českých hudebníků, jehož zakladatelem je legendární český dirigent Jiří Bělohlávek. Obsazení: Jiří Ševčík – flétna, Vladislav Borovka – hoboj, Jan Brabec – klarinet, Václav Fürbach – fagot, Jan Musil – lesní roh. Průvodní slovo Vladislav Borovka.

pátek 21. 11. 2014 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Pěvecký recitál Tomáše Supa. Klavírní spolupráce: profesor Jaroslav Šaroun. Vystoupení mladého, talentovaného pěvce, který spolupracuje s českým klavíristou, skladatelem a pedagogem, dlouholetým členem České filharmonie.

pátek 3. 10. 2014 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Proč je Rapsodie George Gershwina v modrém? Jazový koncert s vynikajícím Karlem Košárkem za klavírem. O vlivu první jazzové vlny na George Gershwina a Bohuslava Martinů. Pořad poprvé zazněl v rámci Pražského jara 2012.

září/říjen 2014 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Radek Žitný. Koncert se připravuje.

sobota 6. 9. 2014 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Večer s českými a francouzskými šansony Marty Balejové. Klavírní spolupráce: Jiří Hošek. Marta Balejová patří mezi znamenitě vyhraněné šansoniérky. Za posledních deset let získává stále větší oblibu při pravidelných večerech pořadu „Šanson, věc veřejná“ v Praze na Malé Straně. Obdivuhodně interpretuje písně Edith Piaf - jak s jejími originálními texty, tak i v češtině, ve svém vlastním překladu. Nemalou část repertoáru Marty Balejové tvoří také její vlastní šansonová tvorba.

PÁTEK 15. 8. 2014 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Folk-jazzový koncert. Zpěvačka a kytaristka Markéta Zdeňková, studentka VOŠ J. Ježka, má ve svém repertoáru převážně vlastní folk-jazzové písně postavené na osobitých lyrických textech. Vystupuje v doprovodu pianisty Zdeňka Zdeňka (Naima, Hana Hegerová, Vlasta Průchová a další) a baskytaristy Václava Maška. V současné době Markétiny písně svou hrou obohacuje také houslistka Lucia Priester, studentka HAMU a Ježkovy konzervatoře, členka hudební skupiny Tritonus Priest.

pátek 1. 8. 2014 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea v zámku

Hudba Shakespearovy doby. Unikátní duo české mezzosopranistky Jarmily Chaloupkové a anglického loutnisty Briana Wrighta představuje loutnové skladby renesančních autorů a skladby Briana Wrighta na texty Williama Shakespeara.

sobota 26. 7. 2014 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Dechové kvinteto PKF vynikajících hudebních kvalit účinkuje ve složení Jiří Ševčík – flétna, Vladislav Borovka – hoboj, Jan Brabec – klarinet, Václav Fürbach – fagot, Jan Musil – lesní roh. Pražská komorní filharmonie byla založena v roce 1994 a u jejího zrodu stál světově uznávaný vynikající dirigent Jiří Bělohlávek. Orchestr mladých českých muzikantů dosáhl hned od počátku vynikajících kvalit a dnes je žádaným a uznávaným tělesem i v zahraničí.

pátek 25. 7. 2014 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Klavírní trio hráčů Pražské komorní filharmonie. Slavnostní koncert ke Jmeninám města Horažďovice. Komorní soubor vynikajících mladých českých hudebníků hraje ve složení: Marek Šedivý (klavír), Jakub Fišer (housle), Lukáš Pospíšil (violoncello). Na programu: L. van Beethoven, B. Martinů a A. Dvořák.

sobota 19. 7. 2014 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Pěvecký recitál Gabriely Pechmannové. Klavírní spolupráce Štěpán Slavík. Sopranistka se vrací do Štěkně na četná přání posluchačů. V Plzni na konzervatoři vystudovala nejprve klavír. Poté začala se studiem zpěvu u renomované profesorky Ludmily Kotnauerové. Po druhém úspěšném absolutoriu pokračovala ve svém pedagogickém působení, tentokrát především při pěveckém oddělení konzervatoře. V současné době spolupracuje pěvkyně s profesorkou Renate Ackermann, docentkou z Bayerische Theaterakademie August Everding v Mnichově.

pátek 11. 7. 2014 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea v zámku

HLASOPLET. Mužský vokální kvintet vznikl na jaře roku 2003 na půdě Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Přirozenost, preciznost, pestrost, hudební vtip a hlasový rejstřík od hutných basových tónů až ke kultivovaným falzetovým výškám – to je kvalita, která si brzy nalezla cestu k obecenstvu.

sobota 5. 7. 2014 v Losyho sále zámku ve Štěkni

HLASOPLET. Mužský vokální kvintet vznikl na jaře roku 2003 na půdě Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Přirozenost, preciznost, pestrost, hudební vtip a hlasový rejstřík od hutných basových tónů až ke kultivovaným falzetovým výškám – to je kvalita, která si brzy nalezla cestu k obecenstvu.

sobota 21. 6. 2014 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Komorní soubor studentů AMU v Praze pod vedením Radka Žitného.

pátek 2. 5. 2014 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Večer s českými a francouzskými šansony Marty Balejové. Klavírní spolupráce: Jiří Hošek. Marta Balejová patří mezi znamenitě vyhraněné šansoniérky. Za posledních deset let získává stále větší oblibu při pravidelných večerech pořadu „Šanson, věc veřejná“ v Praze na Malé Straně. Obdivuhodně interpretuje písně Edith Piaf - jak s jejími originálními texty, tak i v češtině, ve svém vlastním překladu. Nemalou část repertoáru Marty Balejové tvoří také její vlastní šansonová tvorba.

pátek 4. 4. 2014 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Houslový recitál Marka Pavelce. Klavírní spolupráce: Maxim Averkiev. Koncert k připomínce 80. výročí úmrtí profesora Otakara Ševčíka, tvůrce celosvětově uznáváné moderní metody výuky hry na housle. Marek Pavelec, talentovaný houslista nastupující mladé české generace, byl přijat k prestižnímu studiu do třídy legendárního profesora Zakhara Brona v Zürichu.

29. 12. 2013 v 17.00 hodin v kostele sv. Jana Evangelisty v Blovicích

Vánoční koncert. Gabriela Pechmannová (soprán), P.Piotr Marek (tenor), Jitka Chaloupková (varhany).

pátek 15. 11. 2013 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Jihočeští komorní sólisté. Pod vedením Jiřího Pelikána přijede do Horažďovic z metropole jižních Čech znamenitý soubor, který představí barokní a klasicistní hudbu se sólovou trubkou a cembalem. Soubor hraje ve složení: Martin Týml, Jan Jírů – 1. housle, Vítězslav Ochmann, Ladislav Kosmák – 2. housle, Jaroslav Tröstl – viola, Jiří Šlechta – violoncello, Jiří Pichlík – kontrabas, Jitka Šlechtová – cembalo, Jiří Pelikán – trubka. Na období blížícího se adventu a Vánoc nás příjemně naladí skladby W. A. Mozarta, H. Purcella, J. Pachelbela, A. Corelliho a G. F. Händela.

pátek 4. 10. 2013 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Bachtale apsa. Skvělá rómská kapela seskupená kolem výjimečného nevidomého romského zpěváka, akordeonisty a pianisty Mária Biháriho. Mário se proslavil především spoluprací se Zuzanou Navarovou. Skupina čerpá ve svém repertoáru z lidové hudby balkánských, maďarských, rumunských i slovenských Romů. Nechybí ani skladby sinti jazzu a klasické čardáše, které jsou pro Romy ve střední Evropě typické. Romský název Bachtale Apsa, v překladu Slzy štěstí, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které romská hudba v posluchačích vyvolává.

29. 9. 2013 v 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klecanech u Prahy

Slavnostní koncert ke cti sv. Václava. Gabriela Pechmannová (soprán), Markéta Schley Reindlová (varhany). Při koncertu vystoupí smíšený pěvecký sbor Klenota (Klecanská nota) a další hudebníci z Klecan. Naše sdružení je spolupořadatelem koncertu společně s Obcí Klecany a občanským sdružením Pravý Hradec, o.s.

sobota 28. 9. 2013 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Hudba od baroka po dnešek. Radek Žitný – klarinety, saxofony, Zdeněk Filipec - klavír.

15. 9. 2013 v 15.30 hodin v kostele Povýšení Sv. Kříže v Hazlově u Aše

Mše svatá – celebruje P. Piotr Marek. Gabriela Pechmannová (soprán). Varhanní spolupráce Jitka Chaloupková.

12. 9. 2013 v 19.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie ("u františkánů") v Plzni, Františkánská 11

Benefiční koncert vynikající české harfistky paní Jany Bouškové, která dosáhla značného mezinárodního uznání za svoje umělecké výkony. Více se o umělkyni můžete dozvědět na www.janabouskova.com. Koncert se pořádá ve prospěch sbírky na dokončení generální opravy varhan v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni. Naše sdružení je spolupořadatelem koncertu společně s Římskokatolickou farností u katedrály sv. Bartoloměje v Plzni.

sobota 7. 9. 2013 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Koncert klavírní improvizace Jiřího Pazoura. Vynikající klavírista a skladatel (bohatá spolupráce s rozhlasem, filmová hudba, písně a skladby pro klasické pěvce), mistr klavírní improvizace, hraje světové evergreeny a též skladby na náměty posluchačů z publika.

pátek 23. 8. 2013 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Skvosty barokní hudby. Petr Přibyl, koncertní mistr viol v Orchestru Národního divadla v Praze, s Janem Sládečkem, koncertním mistrem violoncell Orchestru Národního divadla v Praze, a s dirigentem Orchestru Národního divadla v Praze a cembalistou Davidem Švecem.

sobota 10. 8. 2013 v kostele sv. Mikuláše

Hudba Shakespearovy doby. Unikátní duo české mezzosopranistky Jarmily Chaloupkové a anglického loutnisty Briana Wrighta představuje loutnové skladby renesančních autorů a skladby Briana Wrighta na texty Williama Shakespeara. Vystupují často v zahraničí (Anglie, Francie, USA).

pátek 9. 8. 2013 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea v zámku

Quo vadis bass – kontrabasové kvarteto. Vtipný program představí nezvyklý soubor čtyř kontrabasů pod vedením Jiřího Pichlíka s repertoárem evergreenů od světových tvůrců. Pořadem provází známý operní režisér Josef Průdek, který přečte i povídku Jana Wericha o lásce dvou bas. O panu režisérovi se dnes málo ví, že je též výborný barytonista, který zazpívá ukázku z role mlékaře Tovjeho z muzikálu J. Bocka a L. Steina Šumař na střeše.

pátek 26. 7. 2013 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Šansonový recitál Jitky Zelenkové (koncert ke jmeninám města Horažďovice). Dáma se skvělým hudebním vkusem dokázala vedle kariéry vokalistky souboru Karla Gotta rozvíjet úspěšně vlastní sólovou kariéru, která byla několikrát výrazně oceněna doma i v zahraničí. Vytříbený výběr kvalitních hudebních nápadů spojených s texty, které dokážou něco sdělit a se kterými můžeme konfrontovat vlastní životní pocity. Na pódiu se zpěvačkou spolupracují: František Raba – kontrabas a Lev Rybalkin – klavír.

sobota 20. 7. 2013 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Hudba královen. Soubor Musica dolce vita (flétna – zpěv – harfa) uvádí pořad o ženách - skladatelkách, který slavil úspěchy na turné v USA (např. v Czech Center New York společně s prezentací šperků Blanky Matragi).

pátek 5. 7. 2013 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea v zámku

In Cordis Ensemble. V programu renesanční milostné poesie "Affetti amorosi" vystoupí trio specialistů hry na historické drnkací nástroje: Kateřina Ghannudi (trojřadá barokní harfa), Jan Krejča (tiorba, loutna, barokní kytara), Miloslav Študent (arciloutna, loutna, barokní kytara). Spolu s umělci projdeme kaleidoskopem vášní jednoho milostného vztahu - od lásky až k opovržení.

sobota 29. 6. 2013 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Plzeňský MLS - folklórní soubor s programem lidových písní z jihozápadních Čech pod vedením Ing. Miroslava Šimandla, uznávaného odborníka na folkloristiku.

sobota 15. 6. 2013 v Losyho sále zámku ve Štěkni

Recitál českých a japonských umělců. Hitomi Mizutani – hoboj, Azumi Shudo – klavír, Radek Žitný – klarinet, Jindřiška Jandová - klavír.

12. 6. 2013 v 18.00 hodin v kostele sv. Jana Křtitele (u městského hřbitova) v Horažďovicích

Výroční koncert dětského pěveckého sboru Kvítek při ZŠ Komenského v Horažďovicích. Při koncertu bude představeno právě vydané CD sboru se záznamem koncertu z cyklu Ševčíkovy hudební večery v Horažďovicích ze dne 5. 10. 2012, při kterém Kvítek vystoupil pod vedením Mgr. Dany Slepičkové a Mgr. Dagmar Kovačové spolu se sopranistkou Gabrielou Pechmannovou a klavíristou Danem Wiesnerem. Naše sdružení se podílelo na přípravě vydání CD.

pátek 10. 5. 2013 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Cigánské melodie - recitál barytonisty Romana Janála. Ve spolupráci s vynikajícím klavíristou Karlem Košárkem představí sólista opery Národního divadla v Praze písně Karla Bendla, Vítězslava Nováka, Johannesa Brahmse a Antonína Dvořáka inspirované osobitou poezií cikánských melodií plných vášnivých emocí.

pátek 5. 4. 2013 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Jazzový večer Aleny Průchové. Jazzový kvintet ve složení Alena Průchová (zpěv), Kryštof Marek (klavír), Přemysl Tomšíček (trombon), František Raba (kontrabas), František Hönig (bicí). Mladou zpěvačku můžete slýchat a vídat jako doprovodnou vokalistku s televizních pořadech Česko hledá Superstar, Stardance, Duety, či ve vokálním sboru Lucie Bílé. V budoucnu by se ráda věnovala původní tvorbě s vlastní kapelou. Také ostaní účinkující patří mezi hvězdy stálice našeho jazzového nebe.

24. 2. 2013 v Knurowě (Polsko).

Koncert postní duchovní hudby v kostele sv. Cyrila a Metoděje. Gabriela Pechmannová (soprán). Varhanní spolupráce Jitka Chaloupková.

26. 1. 2013 v 19.00 hodin v Losyho sálu na zámku ve Štěkni.

Setkání příznivců a přátel Mary Ward, zakladatelky Congregatio Jesu. Slavnostní koncert – písňový večer. Gabriela Pechmannová (soprán), Štěpán Slavík (klavír).

30. 12. 2012 v 17.00 hodin v kostele sv. Jana Evangelisty v Blovicích.

Vánoční koncert. Gabriela Pechmannová (soprán), P. Piotr Marek (tenor), Jitka Chaloupková (varhany).

28. 12. 2012 (pátek) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Zrunkova Missa: Harmonia pastoralis - soubor Ritornello, dětský pěvecký sbor Kvítek, pěvecký sbor Original Band, pěvecký spolek Prácheň. O završení 3. sezóny Ševčíkových hudebních večerů se postará společný projekt komorního souboru Ritornello Praha a horažďovických pěveckých sborů pod vedením Michaela Pospíšila, uměleckého vedoucího souboru Ritornello. Soubor Ritornello (s proměnným obsazením dle specializace interpretů v závislosti na konkrétním programu) se zaměřuje především na hudbu 16. a 17. století. Program se Zrunkovou mší vánoční byl v roce 2010 úspěšně proveden v USA. Večer bude tvořen třemi částmi: zpěv vánočních písní z barokních kancionálů, Zrunkova vánoční mše, společný zpěv umělců s publikem. Na provedení Zrunkovy mše se budou podílet děti z dětského pěveckého sboru Kvítek, členové učitelského pěveckého sboru Original Band a pěvecký spolek Prácheň z Horažďovic.

Tento projekt podpořila Era prostřednictvím Nadace VIA. Projekt Ševčíkových hudebních večerů podpořil Plzeňský kraj.

EraNadace VIAPlzensky kraj9. 11. 2012 (pátek) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Houslový recitál Jany Vonáškové - Novákové s doprovodem klavíru Petra Nováka. Plzeňská rodačka Jana Vonášková - Nováková patří k nejlepším houslistům v ČR. Získala stipendium na Royal College of Music v Londýně, absolvovala AMU ve třídě prof. Snítila, je laureátkou několika mezinárodních soutěží, hojně koncertuje a natáčí pro významné světové firmy. V rodném městě Ševčíkově její vystoupení rozhodně nesmí chybět.

Projekt Ševčíkových hudebních večerů podpořil Plzeňský kraj.

Plzensky kraj05. 10. 2012 (pátek) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Nebojte se opery. Gabriela Pechmannová (soprán), Daniel Wiesner (klavír) a dětský pěvecký sbor Kvítek z Horažďovic pod vedením sbormistryně Dany Slepičkové. Po čtyřech letech se do Horažďovic vrací vynikající sopranistka, aby spolu se skvělým klavíristou realizovala dlouho zamýšlený projekt s horažďovickými dětskými zpěváky. Průvodní slovo k programu písní a známých operních árií nám ukáže, že svět klasické hudby je součástí našich životů víc, než si myslíme.

Projekt Ševčíkových hudebních večerů podpořil Plzeňský kraj.

Plzensky kraj22. 09. 2012

Koncert 6. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Orchestr MELODY BAND. Jazz, swing a filmová hudba let třicátých, čtyřicátých a padesátých v podání orchestru, ve kterém hrají oblíbení bratři Žitných.

15. 09. 2012

Koncert 6. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Rómská kapela Bachtale Apsa s Mário Bihárim. Kapela Bachtale Apsa (Slzy štěstí), která se sdružila okolo známého hudebníka Mária Biháriho, patří k našim nejlepším romským ansámblům. Název vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které romská hudba odnepaměti v posluchačích vyvolává. Nalezneme v ní kořeny balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Jejím základem je virtuózní akordeon a klavír Mária Biháriho a skvělé vokály a brilantní muzikantské výkony jeho kolegů ve strhujících rytmech.

13. 9. 2012 v 19.00 hodin v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni

Benefiční koncert se sbírkou na dokončení generální opravy varhan v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u františkánů). Účinkují: Roman Janál (baryton), Gabriela Pechmannová (soprán), Markéta Schley-Reindlová (varhany). Umělci se zřekli nároků na honoráře, výnos vstupného z koncertu bude uložen do sbírky na opravu nástroje.

01. 09. 2012

Koncert 6. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Kytarový recitál Martina Škubala. Mladý umělec studuje ve Vídni pod vedením významného uruguayského kytaristy Alvara Pierriho. Jeho vystoupení patří k opravdovým lahůdkám.

18. 08. 2012

Koncert 6. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Koncert kontrabasového kvarteta "Quo vadis bass" s hostem Josefem Průdkem. Unikátní projekt kvarteta složeného ze čtyř kontrabasů pod vedením Jiřího Pichlíka. Host večera: pěvec a významný operní režisér Josef Průdek. Pan Průdek přednese Werichovu povídku O lásce dvou bas a zazpívá jednu píseň z muzikálu Šumař na střeše za doprovodu kvartetu Quo vadis bass.

10. 08. 2012 (pátek) v 19.00 hodin ve velkém sálu horažďovického zámku

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Kapela NEVE. Mário Bihári a František Raba patřili k nejbližším spolupracovníkům Zuzany Navarové ve skupině KOA. Po předčasném odchodu mimořádné muzikantské osobnosti koncertovali jako duo, v létě roku 2011 přizvali ke spolupráci Pavla Fischera, Norbiho Kovácse a Tokhiho – tím vznikla kapela Neve. Na repertoáru se svými skladbami podílejí všichni členové. Jejich hudba přesahuje hranice žánrů, od worldmusic přes folk, jazz a pop až k vážné hudbě.

Projekt Ševčíkových hudebních večerů podpořil Plzeňský kraj.

Plzensky kraj21. 07. 2012

Koncert 6. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Klavírní recitál. Vystoupení klavíristky Jany Havlíčkové. Na programu G. F. Händel, W. A. Mozart, L. van Beethoven, F. Mendelsohn, L. Bernstein, Z. Fibich, A. Dvořák, B. Smetana, F. M. Hilmar, a další.

13. 07. 2012 (pátek) v 19.00 hodin ve velkém sálu horažďovického zámku

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Soubor Lyra da Kamera: Mistři německého baroka. Program koncertu je sestaven převážně z děl významných německých barokních skladatelů – J. S. Bacha, G. F. Händela a G. P. Telemanna. Jsou konfrontována jak instrumentální, tak vokální díla všech tří autorů, kteří se vzájemně znali a z nichž někteří udržovali přátelské vztahy (J. S. Bach a G. P. Telemann), případně jejich vztahy byly spíše odměřené, ne-li přehlíživé.

07. 07. 2012

Projekt Ševčíkových hudebních večerů podpořil Plzeňský kraj.

Plzensky krajKoncert 6. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Soubor zobcových fléten HARMONIA. Soubor hraje na kopie renesančních zobcových fléten z poloviny 16. století. Program: W. Byrd, A. Holborne, J. Handl, V. Otto, E. Janequin, T. Tallis, J. Dowland, O. di Lasso a barokní sonáty autorů: M. Blavet, B. Marcello, G. F. Händel, G. P. Telemann. Členové souboru: Eva Matoušková - zobcová flétna, barokní příčná flétna, Eliška Holečková - zobcová flétna, Jan Matoušek - zobcová flétna, Jan Čížek - zobcová flétna, Jan Matoušek st. - zobcová flétna, basso continuo.

16. 6. 2012

Koncert 6. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Posluchači Pražské konzervatoře - dechové nástroje napříč žánry. V sólových výstupech, ve složení dua, tria a kvinteta zahrají posluchači nejstarší konzervatoře v Čechách: Michaela Macourková - lesní roh, Petr Pavlíček - hoboj, Michal Vacek - flétna, Ondřej Vašků - fagot, Radek Žitný - klarinet. Program: A. Jolivet, G, Cambini, L. van Beethoven, W. A Mozart, M. Arnold, Ch. Lefebre, J. Ježek a mnoho dalších.

25. 05. 2012 (pátek) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Koncert tónů a barev. Mistrovská klavírní improvizace Jiřího Pazoura v rámci pevného rámce večera dává prostor skladbám, které vznikají přímo při koncertu na bezprostřední přání diváků – od rozvíjení témat známých skladeb klasické hudby, přes jazz, popové skladby či témata zcela impresionistická (jarní bouře se žene krajem, manželská hádka, ..). Během večera vzniká obraz výtvarnice Olgy Volfové. Oba umělci se vzájemně inspirují a seznamují publikum s hudební i výtvarnou improvizací. Pořad je cenný také možností aktivního zapojení publika do tvorby večera.

Projekt Ševčíkových hudebních večerů podpořil Plzeňský kraj.

Plzensky kraj16. 03. 2012 (pátek) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Trio Bardolino a Jana Procházková. Pod vedením bývalého primária Škampova kvarteta Pavla Fischera vznikl nový projekt na pomezí žánrů – trio čerpá z lidové tvorby, tentokrát ze sbírek moravských písní Leoše Janáčka. Ke spolupráci přizvali muzikálovou zpěvačku Janu Procházkovou. Program, který byl uveden v Národním divadle v Praze, je divácky velmi úspěšný.

Projekt Ševčíkových hudebních večerů podpořil Plzeňský kraj.

Plzensky kraj28. 12. 2011 (středa) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Akordeonový koncert Petra Vacka – talentovaný student konzervatoře v Plzni, držitel ceny Plzeňský Orfeus udělované Nadací 700 let Města Plzně mladým umělcům v oblasti klasické hudby.

26. 12. 2011 v 16.00 hodin v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni

Slavnostní vánoční koncert za osobní účasti Mons. Františka Radkovského, biskupa plzeňského. Gabriela Pechmannová (soprán), Jitka Chaloupková (varhany), Marie Pachnerová (housle), Hana Pumrová (flétna). Výtěžek koncertu bude použit na opravu varhan v kostele Nanebevzetí Panny Marie ("u františkánů") v Plzni.

20. 12. 2011 v 18.00 hodin v kostele Narození Panny Marie ve Starém Plzenci

Česká mše vánoční J. J. Ryby – řídí Jitka Chaloupková. Gabriela Pechmannová (soprán), Šárka Dolejšová (alt), P. Piotr Marek (tenor), Miroslav Šimandl (bas), Zdeňka Ledvinová (varhany), komorní orchestr a pěvecký sbor Rezonance. Výtěžek koncertu bude použit na dostavbu varhan v kostele Narození Panny Marie ve Starém Plzenci.

18. 12. 2011 v 17.00 hodin v kostele sv. Jana Evangelisty v Blovicích

Česká mše vánoční J. J. Ryby – řídí Jitka Chaloupková. Gabriela Pechmannová (soprán), Eliška Mourečková (alt), P. Piotr Marek (tenor), Miroslav Šimandl (bas), Zdeňka Ledvinová (varhany), komorní orchestr a pěvecký sbor Rezonance. Výtěžek koncertu bude použit na opravu omítek a vymalování kostela sv. Jana Evangelisty v Blovicích.

11. 11. 2011 (pátek) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Flétnový koncert Jany Brožové s doprovodem klavíru Petry Matějové – talentované mladé umělkyně, studia v Paříži, Ženevě, laureátky mnoha cen, koncertují po celé Evropě.

28. 9. 2011 (středa) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Harfový recitál Jany Bouškové – mezinárodní hvězda, členka České filharmonie, je ozdobou letošního ročníku Ševčíkových hudebních večerů, pro velkou zaneprázdněnost umělkyně koncert mimořádně uveden ve středu.

27. 8. 2011 (sobota) v 17.30 hodin

Koncert 5. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Občanské sdružení Hudba bez hranic, o.s. a Congeregatio Jesu v ČR Vás srdečně zve na akci přátel: letní koncert dětského a dívčího pěveckého sboru Pražská kantiléna při ZUŠ Jižní Město v Praze 4 s programem duchovních, světských a lidových písní v poutavých úpravách našich i zahraničních autorů.

Pražská kantiléna

26. 8. 2011 (pátek) v 19.00 hodin

Koncert 5. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Prague Bassoon Band. Fagotové kvarteto vedené vynikajícím mladým členem České filharmonie Václavem Vonáškem, strhující program vysoké kvality.

12. 8. 2011 (pátek) v 19.00 hodin ve velkém sálu horažďovického zámku - koncert 17. ročníku Zámeckého hudebního léta

Kytarový recitál Martina Škubala – klasická kytara v koncertu nadějného mladého umělce z Plzně v současné době končícího studia na Konzervatoři v Pardubicích.

22. 7. 2011 (pátek) v 19.00 hodin ve velkém sálu horažďovického zámku - koncert 17. ročníku Zámeckého hudebního léta

Duo Martin Kaplan (housle, zpěv) a Josef Fiala (viola, zpěv) s programem lidových písní z Chodska, Plzeňska a jižních Čech. V úspěšném pořadu nadšených sběratelů lidové tvorby zazní kromě známých písní i ty zcela nově objevené a také písně na přání posluchačů. Společný zpěv publika vítán! (Původně plánovaný koncert souboru Ensemble in cordis odložen do další sezóny. Soubor získal v době pořádání koncertu relaci k natáčení CD v Itálii.)

16. 7. 2011 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 5. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Houslový koncert japonské houslistky Mana Shiraishi a kanadského klavíristy českého původu Martina Karlicka. Houslový recitál interpretky, která si z turné po Německu "odskočí" do ČR: B. Smetana, K. Szymanowski, B. Bartok, F. Kreisler.

9. 7. 2011 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 5. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Klavírní trio hráčů Pražské komorní filharmonie. Jakub Fišer - housle, Lukáš Pospíšil - violoncello, Marek Šedivý - klavír. Romantický program hráčů vynikajícího českého orchestru, který pravidelně doprovází zahraniční hvězdy. Zakladatelem a čestným dirigentem orchestru je legendární Jiří Bělohlávek, který nyní řídí orchestr BBC v Londýně.

3. 7. 2011 ve farním kostele Narození Panny Marie ve Starém Plzenci

Koncert se sbírkou na dokončení opravy barokních varhan. Gabriela Pechmannová (soprán), Zdeňka Ledvinová (varhany).

25. 6. 2011 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 5. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Lyra da Camera. Jitka Navrátilová - cembalo, Johana Rosická - soprán, Kateřina Chudobová - flétna. W. A. Mozart a jeho čeští současníci - úspěšný pořad uváděný pravidelně v Praze na Bertramce.

24. 6. 2011 (pátek) ve 20.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Asonance – legendární folková skupina s programem skotských a irských balad s přebásněnými českými texty.

Asonance

6. 5. 2011 (pátek) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Dominika Hošková – violoncello, talentovaná studentka Music Academy of Jerusalem, uvede violoncellový dvojkoncert se svým otcem, docentem AMU Jiřím Hoškem, Lidové noviny věnovaly v únoru 2011 nadějné sólistce šestistránkové (!) interview v pátečním magazínu.

1. 5. 2011 v 17.00 hodin v kostele sv. Josefa v Praze na Malé Straně, Josefská 4

Slavnostní mše ("májová") pro občanské sdružení LL - Likvidace lepry, o.s. a Congregatio Jesu v ČR. Mši celebruje Dr. Vojtěch Eliáš. Mši doprovodí: Gabriela Pechmannová (soprán), Zdeňka Ledvinová (varhany).

25. 3. 2011 (pátek) v 19.00 hodin v secesním sálu hotelu Prácheň

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Adamusovo trio – Jan Adamus - hoboj, anglický roh, Jitka Adamusová - housle, Květa Novotná - klavír, vynikající komorní soubor, laureáti mnoha cen, zváni do zahraničí.

19. 3. 2011 (sobota) v kostele sv. Josefa v Praze na Malé Straně, Josefská 4

Koncert duchovní hudby. Účinkují Gabriela Pechmannová (soprán), Zdeňka Ledvinová (varhany).

21. 1. 2011 (pátek) v 19.00 hodin

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Klavírní recitál Veroniky Böhmové zahajuje 2. ročník Ševčíkových hudebních večerů. Talentovaná mladá klavíristka studuje ve třídě profesora Ivana Klánského na pražské AMU. Je laureátkou řady cen, např. v roce 2010 se úspěšně zúčastnila prestižní International Competition Queen Elisabeth v Bruselu (semifinále). Před lety jako laureátka jedné z dětských klavírních soutěží vystoupila v Horažďovicích. Přijďte si poslechnout "starou známou". Vstupné 100 Kč a 50 Kč (děti, studenti, důchodci, rodiče na rodičovské dovolené).

1. 1. 2011 (sobota) v 17.00 hodin v kostele Povýšení Sv. Kříže v Písku, Velké náměstí

Novoroční koncert duchovní hudby s programem vánočních písní a pastorel. Účinkují Gabriela Pechmannová (soprán), Zdeňka Ledvinová (varhany).

30. 12. 2010 (čtvrtek) v 17.30 hodin v kostele sv. Jana Evangelisty v Blovicích, Americká ul.

Koncert duchovní hudby s programem vánočních písní a pastorel. Účinkují Gabriela Pechmannová (soprán), Zdeňka Ledvinová (varhany).

29. 12. 2010 (středa) v 19.00 hodin

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Dudácká kapela Plzeňský MLS pod vedením Miroslava Šimandla st. Folklórní soubor s repertoárem lidových písní z Domažlicka, Plzeňska a jižních Čech se rozloučí vesele se starým rokem nově nastudovaným vánočním programem. Vstupné dobrovolné. (Původně plánovaný koncert komorního pěveckého sboru De profundis byl pro závažné onemocnění člena souboru zrušen.)

19. 11. 2010 (pátek) v 19.00 hodin

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Hudební sdružení Camael. Sdružení tvoří dívčí vokální trio „Triny“ a kvintet instrumentalistů. Všechny umělce spojuje nadšení a vášeň pro tradiční lidovou hudbu – především moravskou, slovenskou a romskou. Vokální aranžmá sdružení jsou dílem Ivety Kováčové, dlouholeté moderátorky České televize, autorem instrumentálních aranžmá je zakladatel souboru Pavel Fišer, který působil mj. též jako primárius Škampova kvarteta.

16. 11. 2010 (úterý) v 19.00 hodin v kostele sv. Josefa na Malé Straně v Praze, Josefská 4

Benefiční koncert duchovní hudby. Účinkovaly Gabriela Pechmannová (soprán) a Zdeňka Ledvinová (varhany).

8. 10. 2010 (pátek) v 19.00 hodin

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Žesťový kvintet Hudby hradní stráže. Mimořádný koncert v sezóně. Komorní soubor složený z profesionálních hudebníků Hudby hradní stráže a Policie ČR předvede program skladeb od renesance po současnost v precizním provedení vojenské hudby a v líbivých uniformách, které zdobí každé vystoupení orchestru – např. v zahradách Pražského hradu. (Původně plánovaný koncert německého dechového orchestru Das Junge Symphonische Bläserensemble München odložen pro pracovní zaneprázdnění šéfdirigenta.)

25. 9. 2010 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Gabriela Pechmannová, Zdeňka Ledvinová – večer písní a árií. Do Štěkně se v závěrečném koncertu sezóny vrací vynikající česká sopranistka Gabriela Pechmannová, kterou tentokrát na klavír doprovodí profesorka Konzervatoře v Plzni Zdeňka Ledvinová. Společně představí publiku klasický pěvecký recitál špičkové úrovně.

4. 9. 2010 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Gabriela Ježková – flétnový koncert s doprovodem klavíru. Koncert mladé flétnistky s doprovodem klavíru nám představí mladé umělkyně z východočeských Pardubic.

14. 8. 2010 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Adamus trio – romantický večer s Janem Adamusem –hoboj, anglický roh, Jitkou Adamusovou – housle a s Květou Novotnou - klavír Program vynikajících českých umělců reprezentujících naši vlast často též v zahraničí je složen z děl W. A. Mozarta. F. Mendelssohna- Bartholdyho, A. Dvořáka, B. Smetany, …

24. 7. 2010 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Michaela Vyhnálková – viola s klavírním doprovodem, jeden pozvaný host. Mladá violistka se již ve Štěkni rovněž představila v krátkých ukázkách hry jako host jiných umělců. Nyní poprvé uvádí celovečerní program s doprovodem klavíru. Překvapením večera je mladý umělec z Plzně.

23. 7. 2010 (pátek) v 19.00 hodin

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. české trio (komorní klavírní trio). Od roku 1897 šíří téměř nepřetržitě po světě slávu českého komorního interpretačního umění trio tohoto jména. Dnes trio tvoří tři výrazné osobnosti: Milan Langer – klavír, Dana Vlachová – housle, Miroslav Petráš – violoncello. Oceňována je čistota hudebního stylu, kompaktní projev oplývající vroucností a hloubkou. (Původně plánovaný koncert akordeonisty Petra Vacka odložen – mladý interpret byl vybrán na turné po Japonsku, které se uskuteční právě v červenci 2010.)

3. 7. 2010 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Zuzana Sommerová – sopranistka s programem renesanční hudby. Mladá sopranistka se specializuje na tzv. „starou muziku“, ve Štěkni si svoje publikum již získala. Tentokrát se stylovým doprovodem cembala.

19. 6. 2010 (sobota) v 19.00 hodin

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Original Band Horažďovice – vtipně aranžované známé melodie. Mladistvé aranžmá známých skladeb ve vtipném podání horažďovických učitelek (a učitelů). Umělecká vedoucí souboru Radka Panušková pracuje v ZUŠ v Horažďovicích a kromě řízení Original Bandu se věnuje koncertní činnosti v triu Šumavské smyčce.

29. 5. 2010 (sobota) v 19.00 hodin ve Štěkni

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Maxim Averkiev – virtuózní klavírní koncert. Klavírista je představitelem vynikající ruské klavírní školy, kromě virtuózní techniky svoje koncerty naplňuje výrazným citovým prožitkem, kterým si brzy získá svoje publikum. Koncert pořádán ve spolupráci s Městysem Štěkeň a s českou porvincií Congregatio Jesu. Vstupné dobrovolné.

21. 5. 2010 (pátek) v 19.00 hodin v Horažďovicích

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Houslový koncert Marka Pavelce. Nová plzeňská houslová naděje, dvacetiletý svěřenec renomované profesorky Jindry Holotové. Dokonalé zvládnutí nástroje, emoce výbušného mládí, u klavíru – tentokrát v roli citlivého korepetitora – opět vynikající Maxim Averkiev. Koncert pořádán ve spolupráci s Městem Horažďovice. Vstupné dobrovolné.

8. 5. 2010 (sobota) v 19.00 hodin ve Štěkni

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. De profundis – komorní pěvecký soubor s programem duchovních písní a spirituálů. Hudební profesionálové se ve svém volnu věnují interpretaci duchovní hudby z celého světa. Umělecký vedoucí souboru Miloslav Esterle je ředitelem ZUŠ ve Starém Plzenci. Koncert pořádán ve spolupráci s Městysem Štěkeň a s českou porvincií Congregatio Jesu. Vstupné dobrovolné.

27. 3. 2010 (sobota) v 19.00 hodin ve Štěkni

Koncert 4. ročníku festivalu „Hudební léto ve Štěkni“ v Losyho sálu štěkeňského zámku. Vystoupení mladého temperamentního houslisty z Plzně Marka Pavelce za klavírního doprovodu Maxima Averkieva. Koncert pořádán ve spolupráci s Městysem Štěkeň a s českou porvincií Congregatio Jesu. Vstupné dobrovolné.

26. 3. 2010 (pátek) v 19.00 hodin v Horažďovicích

Koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Vystoupení souboru Barok Collegium s programem hudby starých mistrů. Spoluúčinkovala mezzosopranistka Kateřina Kachlíková. Koncert pořádán ve spolupráci s Městem Horažďovice. Vstupné dobrovolné.

22. 1. 2010 (pátek) v 19.00 hodin v Horažďovicích

První koncert z cyklu „Ševčíkovy hudební večery“ v secesním sále v hotelu Prácheň v Horažďovicích, Strakonická 153. Klavírní koncert virtuózního ruského klavíristy Maxima Averkieva. Na programu: W. A. Mozart, R. Schumann, C. Debussy, S. V. Rachmaninov, F. Liszt. Koncert pořádán ve spolupráci s Městem Horažďovice. Vstupné dobrovolné.

Koncertní sezóna 2010 v Horažďovicích

Pomoc při zajištění koncertní sezóny „Ševčíkovy hudební večery“ v Horažďovicích. Sezóna organizována ve spolupráci s Městem Horažďovice zastoupeným starostkou Mgr. Jindřiškou Antropiusovou.

Koncertní sezóna 2010 ve Štěkni

Pomoc při zajištění koncertní sezóny festivalu „Koncertní léto ve Štěkni“. Sezóna organizována ve spolupráci s českou provincií Congregatio Jesu a ve spolupráci s Městysem Štěkeň zastoupeným starostou Ing. Miroslavem Koštou.

28. 11. 2009 v 19.00 hodin

Loutnový koncert v předvečer první adventní neděle v Losyho sálu na zámku ve Štěkni. Účinkující Miloslav Študent představí barokní loutnu, barokní kytaru a galizonu ve skladbách „knížete loutnistů“ Jana Antonína Losyho, hraběte z Losinthalu, jednoho z někdejších majitelů zámku Štěkeň. Koncert pořádán ve spolupráci s českou provincií Congregatio Jesu ve Štěkni a ve spolupráci s Městysem Štěkeň. Vstupné dobrovolné.

27. 11. 2009 v 19.00 hodin

Téměř adventní koncert v Husově sboru v Horažďovicích. Účinkující Miloslav Študent představí barokní loutnu, barokní kytaru a galizonu ve skladbách „knížete loutnistů“ Jana Antonína Losyho, hraběte z Losinthalu. Koncert pořádán ve spolupráci s náboženskou obcí Církve československé husitské v Horažďovicích a s finanční podporou Města Horažďovice. Vstupné dobrovolné.

Listopad 2009

Koncertní sál v Hotelu Prácheň v Horažďovicích byl vybaven klavírem Bohemia III po generální opravě. Zámecký sál Losyho s Losinthalu byl vybaven klavírem Petrof V po generální opravě.

5. 9. 2009

Akordeonový koncert Petra Vacka, držitele mnoha národních i mezinárodních cen a ceny Orfeus Nadace 700 let města Plzně. Na pozvání interpreta vystoupili: Michaela Vyhnálková (viola), Jiří Jílek (akordeon). Koncert v zámeckém sále Losyho z Losinthalu ve Štěkni byl zajištěn občanským sdružením „Hudba bez hranic, o.s.“ ve spolupráci s českou provincií Congregatio Jesu a s Městysem Štěkeň v rámci festivalu „Koncertní léto ve Štěkni“.

28. 8. 2009

Koncert české sopranistky Gabriely Pechmannové se zahraničními hosty: Ekkehardem Hauensteinem (Německo) - flétna a Martinem Karlíčkem (Kanada) – klavír. Koncert zajištěn a organizován na pozvání a ve spolupráci s odborem kultury, školství a památek Města Horažďovice a za finanční podpory Města Horažďovice v rámci festivalu „Zámecké hudební léto.“ Koncert spolufinancován z prostředků občanského sdružení „Hudba bez hranic, o.s.“ a z příspěvků soukromých firem – zájemců o reklamu na tiskovinách ke koncertu.

19. 8. 2009

Koncert středověké skupiny Flagrans. Koncert v zámeckém parku ve Štěkni byl zajištěn občanským sdružením „Hudba bez hranic, o.s.“ ve spolupráci s českou provincií Congregatio Jesu a s Městysem Štěkeň v rámci festivalu „Koncertní léto ve Štěkni“.

18. 8. 2009

Koncert pro seminaristy Diplomatické akademie MZV ČR a občany města Horažďovic v kostele sv. Jana Křtitele v Horažďovicích byl zajištěn a spolufinancován občanským sdružením „Hudba bez hranic, o.s.“ ve spolupráci se „Spolkem rodáků a příznivců Horažďovic, města pod starobylou Práchní o.s.“. Účinkovali: Michaela Vyhnálková – viola, Radek Dlouhý – akordeon.

18. 7. 2009

Pásmo lidových písní v podání dua Martin Kaplan (housle) – Josef Fiala (viola). Koncert v zámeckém sále Losyho z Losinthalu ve Štěkni byl zajištěn občanským sdružením „Hudba bez hranic, o.s.“ ve spolupráci s českou provincií Congregatio Jesu a s Městysem Štěkeň v rámci festivalu „Koncertní léto ve Štěkni“.